A top 10 HR trend 2017-ben

Stratégiai HR feladatok 2017-ben, melyek meghatározóak lesznek az Ön szervezeténél is

A változás állandó. Változnak a munkavállalói elvárások, fejlődik a technológia, napokon belül átalakulhat az üzleti környezetünk.  Ezekkel a változásokkal a HR-nek is lépést kell tartania.

Amennyiben Ön is maximálni szeretné a szervezete hatékonyságát érdemes áttekinteni a 2017-es HR trendeket!

1. Többgenerációs csapatok hatékony működtetése

A legtöbb cégnek szembe kell néznie a generációs spektrumával. Úgy tűnik, egyre nagyobb számban alkalmaznak ‘új generációs’ munkatársakat, viszont a Baby Boomer korosztálytól sem köszönhetnek el, hiszen ők még aktívak, a szervezetnek szüksége van a meglátásaikra, az ezredfordulós szülötteknek pedig mentorra, példaképre és a szakmai tapasztalatukra.

2. Tapasztalt munkatársak megtartása

A vezetőknek egyre nagyobb figyelmet kell fordítaniuk  a kedvetlen, fásult illetve burn-out szindróma felé „teperő” munkatársakra. Szükséges újragondolni a fizikális, érzelmi és technológiai körülményeket, hogy a munkatársak új erőre leljenek, a régi formájukat hozzák.

3. Szociális nyitottság, elfogadás

Már elmúlt az a korszak, amikor a friss belépők úgy képzelték, hogy attól szervezetből mennek nyugdíjba, ahová jelentkeztek. Az új generáció elvárása, hogy változtathasson munkakörülményt, pozíciót, céget, iparágat esetlegesen párhuzamosan dolgozzon két helyen, osztott, rugalmas munkaidőben. Felkészültek Önök a rugalmas foglalkoztatásra?

4. ‘Learning ecosystem’ létrehozása 

Bár a fiatal munkavállalók nem tervezik, hogy “örökre” az Ön szervezeténél maradnak, viszont elvárják, hogy elsajátíthassanak olyan készségeket, amelyek által versenyképesebbek lesznek a munkaerőpiacon, hogy továbbstartolhassanak. Tudatos cégek kialakítják és promótálják azt a fejlődési útvonaltervet, állomásokat, lépéseket, amelyekkel bevonzzák és adott időre elkötelezik az új munkavállalókat.

5. Sokszínűség, különbözőség támogatása

Szervezetenként eltérő lehet, hogy több nőt, több Baby Boomert, több Y,Z generációs munkatársat, több egyéb kisebbségi csoporthoz tartozó (itt gondoljunk a bevándorlókra is) munkavállalóval szeretnének sikereket elérni, viszont elengedhetetlen, hogy kézzel fogható és egyértelmű támogató szervezeti kultúra megteremtése és életben tartása, ami értéknek tekinti a sokszínűséget.

6. Munkavállalói analitika készítése

A sikeres vállalatok analizálják a folyamatokat, procedúrákat. Ha versenyben akarnak maradni 2017-ben, minden szinten finomhangolni kell a produktivitást. Mérhetővé kell tenni a kulcsfontosságú  munkakörök viselkedésigényeit és az azt betöltő munkatárs motivációs igényeit. Emellett monitorizálni szükésges a csúcsteljesítőket, mind kognitív, mind motivációs szükségletük szerint.

7. HR adatok gyűjtése, elemzése 

Az adatgazdálkodásé a jövő a HR-ben is. Amennyiben Ön mérhetővé tudja tenni, milyen tehetséges munkavállalókra lesz szüksége a jövőben, ehhez tudja alakítani már a jelenlegi kiválasztási, fejlesztési folyamatait. Ezt az analitikát alapozhatja meglévő munkavállalókra, meglévő tehetségek benchmarkjaira illetve alakíthatja a stratégia szerint munkakörelemzéssel, a Predictive Index rendszerének használatával.

8. Konzultatív szervezeti folyamatok

Lassan fel kell számolni a hagyományos ‘top-down’ stratégiai és akció tervezést, a laposabb, konzultatívabb, demokratikusabb formára. A trend és az elégedettségi mutatók előrejelzik, hogy szervezeten belül is hatékony networkinget kell folytatni, azaz a szervezeti kultúra részévé tenni 2017-ben.

9. Modern technológia azaz a kütyük használata

A munkavállalók magukkal hozzák és munkaidőben használják is saját/céges okos telefonjaikat, táblagépeiket és laptopjukat, magáncélokra is. Hogyan menedzselik ezt Önöknél? Titokban kell tenniük vagy kiaknázzák ezeknek az elérhetőségeknek az erejét? Az Ön cégének van saját munkavállalókra fejlesztett applikációja? Gemifikálják őket frappáns megoldásokkal?

10. Technológia használata a HR folyamatokban

A technológiai innovációk korát éljük. A HR-nek is érdemes bevezetnie felhasználóbarát,  napi munkát egyszerűsítő technikai újításokat, amelyek könnyeddé, a kor színvonalának megfelelővé teszik a folyamatokat, akár döntéstámogatók is személyzeti kérdésekben.

error: A tartalom védett!!