A pi® tudományos háttere
- A Predictive Index® egy kipróbált és bizonyítottan hiteles módszertan alkalmazásával segíti a szervezeteket munkatársaik belső motivációinak megértésében.
- Az elmúlt 60 évben a PI® tudományosan is igazolt eredményei magas fokú megbízhatóságot garantálnak, és egyértelműen azt mutatják, hogy bármely üzleti kihívásról is legyen szó, a PI® egy olyan egyedülálló megközelítést alkalmaz, mely biztosítja a változások gyors elfogadását, a közvetlen befektetések megtérülését, és a teljesítménymutatókra gyakorolt jelentős hatását.
Bármely munkakörben,
bármely szektorban alkalmazható
- Minden felmérésünk megfelelő nagyságú mintavétel mellett tudományosan igazolt eredményekre támaszkodik, melynek köszönhetően a világon bármely munkakörben, bármely szektorban alkalmazható.
- A PI® Munkatársi felmérések végső formába öltéséig nemzetközileg elismert, szinte minden munkakörhöz és országhoz kapcsolódó szaktanulmányokat alapul véve közel 500 kritériumot vizsgáltak. Ez a tény vitathatatlanul alátámasztja, hogy a PI® validált kompetenciamérő eszközként valóban erőteljes hatást fejt ki olyan munkahelyi kihívásokra, mint például a munkatársak megtartása, a fluktuáció mérséklése, a sales növekedés és az ügyfelek elégedettségének elérése. Két nemrégiben végzett metaanalízis világosan azt mutatja, hogy a PI® segítségével kiszámíthatóvá válik a munkatársak várható teljesítménye.
A szakmai irányelvek és
a törvényes megfelelés mérvadóak számunkra
- Felméréseinket és a jól bevált gyakorlatainkat jelentős nemzetközi standardoknak és irányelvnek megfelelően alakítottuk ki. A módszertan fejlesztői azt a célt szolgálták, hogy egy megfelelő keretet biztosítsanak a felmérések helyes használatához és más kiválasztási folyamatokhoz, valamint a diszkriminációmentes foglalkoztatási gyakorlatokhoz.
- A Predictive Index® felmérések és jól bevált gyakorlataink az alábbi standardoknak és irányelveknek felelnek meg:
Egyenlő Esélyű Foglalkoztatási Bizottság (Equal Employment Opportunity Commission, EEOC)
Egységes irányelvek a kiválasztási eljárások fejlesztési és alkalmazási lehetőségeire vonatkozóan (Uniform Guidelines for the Development and Use of Personnel Selection Procedures, 1978)
Amerikai Pszichológiai Társaság (American Psychological Association, APA)
Ipari és Szervezeti Pszichológia Társaság (Society for Industrial and Organizational Psychology, SIOP)
Nemzetközi Tesztbizottsággal (International Testing Comission, ITC)
Az idő minket igazol
A Predictive Index® Kutató Team 1995 óta folyamatosan fejleszti a PI® módszertanban alkalmazott felméréseket. A PI® jelenleg is fenntartja Tudományos Tanácsadó Testületét, melynek számos tagja egyetemi tanár, munka és/vagy szervezetpszichológus, illetve a kutatási témához kapcsolódó területek, mint pl. pszichometria szakértői. A testület rendszeresen felülvizsgálja és értékeli módszertanunkat, így a tudományos munkát folytatva a fejlesztés sosem rekedhet meg egy szinten. Biztos alapokra építkezünk, melynek megvan már amaga történelme és jövője is. Olvassa ela kiadvány teljes tartalmát és átfogó képet kaphat a PI tudományos hátteréről és működéséről.