6 értékes tipp arra, hogy hogyan kezelje proaktívan a munkahelyi változásokat

A változásokhoz hozzászokni nem könnyű. Segítse munkavállalóit és könnyedebb, békés módon élhetik meg mindnyájan a változással járó átmenetet.

Elképzelhető, hogy Ön éppen szembesült azzal, hogy vállalata jelentős változások előtt áll. Amióta ezt tudja, akár ideges is lehet. Aggódik, hogy a munkatársai mennyire hatékonyan és gyorsan fognak alkalmazkodni a változásban lévő környezethez. Ha Ön könnyen be tud kapcsolódni ebbe a gondolatmenetbe, akkor olvassa el a következő 6 tippet, melyek a változás kezeléséhez rendkívül proaktív, hasznos alternatívákat kínálnak.

 

1. Kezelje transzparensen a változás tényét

Azzal hogy úgy tesz, mintha nem történne semmi, senkinek nem tesz jót. Ahhoz, hogy proaktívan kezelhesse a változásokat, ismerje el, hogy hamarosan változások érhetik a céget. Ezzel az apró lépéssel, Ön sokkal jobb helyzetet és pozíciót teremthet magának, hogy később segíthesse munkatársait.

 

2. Mutasson őszinte érdeklődést munkatársai iránt

Az átmenet időszakában különösen fontos, hogy őszinte érdeklődést mutasson munkatársai érzései iránt, melyek a változások kapcsán merülnek fel. Legyen őszinte velük, és mutassa ki, hogy szeretne segíteni nekik félelmeik legyőzésében.

 

3. Bíztassa rugalmasságra munkatársait

A munkahelyi változások sikeres megéléséhez rugalmasságra van szükség. Bátorítsa munkatársait a változások elfogadására úgy, hogy ezeket új munkahelyi felelősségként és kihívásként kezeljék. Legyen a többiek számára Ön a példa, aki megmutatja, hogy „milyen az élet a komfortzónán kívül.”

 

4. Maradjon pozitív

Ha Ön vagy munkatársai a változások kedvezőtlen elemeire fókuszálnak, akkor a félelem bénítóan hathat. Ha rossz gondolatai támadnak, váltson hullámhosszt, és azonnal gondoljon valami másra, például egy korábbi változáshoz kapcsolható sikerélményére. A vidám hozzáállás ragályos is lehet. Ha munkatársaival beszélget, akkor összpontosítson azokra a dolgokra, melyeket meg tudnak csinálni, és ne azokra, amelyekre éppen nincsen ráhatásuk a változás következtében.

 

5. Kommunikáljon hatékonyan

A változások velejárója, hogy munkatársai megtapasztalhatják a bizonytalanságtól való félelmet. A hatékony kommunikáció ekkor létfontosságú. Mi történik, ha nem megfelelő a kommunikáció? Ártalmas pletykák indulnak útjukra, elégedetlenség ütheti fel a fejét a dolgozók körében. Ezt megelőzve ezért Ön törekedjen olyan környezet létrehozására, ahol a változásokkal kapcsolatos lényeges információkat torzulásmentesen, a lehető leggyorsabban és legteljesebben adják át egymásnak a munkatársai. Ezen felül biztosítson számukra olyan elérési csatornákat, amelyeken keresztül bármikor elérhetik vezetőjüket.

 

6. Stressz és szorongás levezető technikák alkalmazása

Mivel a munkahelyi változások sok feszültséget szülhetnek, érdemes stressz és szorongás levezető tevékenységek gyakorlását támogatni. Nagyszerű ötlet lehet céges összejövetelek szervezése, ahol a munkatársak kikapcsolódhatnak, szórakozhatnak. A mozgás is elképesztően csökkentheti a stressz szintjét az emberekben. Edzés közben endorfin hormonok szabadulnak fel, melyek hangulatjavító hatással bírnak. Ezért érdemes lehet megfontolni például azt is, hogy havi kondi bérletet vásároljon munkatársai számára, vagy ösztönözheti őket az irodai mozgás gyakorlatok elvégzésére.

 

A kollégák összefogása és vezetése bizonytalan időszakokban egyszerre óriási kihívás, és borzasztóan kimerítő tevékenység. Szerencsére a fenti 6 tipp segítségével Ön könnyedébben és proaktívan kezelheti a saját környezetében felmerülő munkahelyi változásokat.

 

Amennyiben egyedi vezetői megoldást keres (a tippeken túl) a változásban, úgy a ’Transformational Leadership’ magyarországi szakértőjét ajánljuk. A ’Transformational Leader’ sokkal több, mint a változást menedzselő vezető, ugyanis megtanul együttgondolkodni, élni és vezetni a folyamatos változó világban. Nem csak beleáll a változásokba, de ő maga is a változás, ami inspirálóan hat a szervezetére.

Az alábbi linken elérheti Kalamár Beátát: http://beatakalamar.com

error: A tartalom védett!!