Ön is szeretné, hogy a csapata transzparens legyen?

Előfordult már Önnel, hogy azt érezte: „ez a kollégám nem bír engem” vagy „azzal a munkatársammal nem vagyunk egy hullámhosszon” vagy azt gondolta „ha venné a fáradtságot, hogy megismerjen, akkor elhinném neki, hogy érdeklem”.

Többünkkel megesett már, hogy újonnan kerültünk egy összeszokott csapat élére vagy bekerültünk egy olyan kollektívába, akik már nem csak fél szavakból, hanem szemvillamásokból is értették egymást. Esetleg több hónapon át küzdöttünk valakivel, akár triviális dolgokon is.

Ilyen és ehhez hasonló esetek hátterét tudja pillanatok alatt megvilágítani a PI Viselkedés Felmérés eredménye, ami segít megérteni a másik fél működését és tudatosítani a sajátunkat. Amennyiben a csapat minden tagja kitölti a Predictive Index Viselkedés Felmérést látjuk csak igazán egymás működését, egymás főbb viselkedési preferenciáit, illetve jellegzetességeit.

Sokkal könnyebb bizalmat építeni adott kolléga irányába, ha tudom, hogy

irányítani vagy inkább együttműködni szeret
szereti átgondolni a dolgokat mielőtt beszél vagy inkább beszéd közben gondolkodik
változatosságot vagy inkább stabilitást igényel
rugalmasságra vagy inkább struktúrára vágyik

Miért fontos a transzparencia a csapatok működésében?

Minden csapat egy közös célért dolgozik: szeretnének eredményesek lenni. Tartósan és fenntarthatóan elérni a céljaikat, amihez bizalmi légkör kiépítése az alap.

Amennyiben az alábbi három lépést követi, Ön elmondhatja, hogy mindent megtett annak érdekében, hogy előmozdítsa a csapata átlátható működését.

 

1. Minden a kiválasztásnál kezdődik

Nem csak a CV értékelés és a telefon, Chatbots vagy személyes interjúra gondolok, hanem a kognitív képesség mérésére is, ami a 42%-ban meghatározza az egyén jövőbeni teljesítményét, így biztosak lehetünk abban, hogy mind a csapatba, mind a pozíción elvárásaihoz illeszkedő munkatársat választunk. A PI Viselkedési Felmérés nemcsak a jelölt kompetenciáit jelzi előre, hanem egy sorvezetőt ad a beillesztési folyamathoz, illetve a kulcsfontosságú első három hónaphoz.

Másrészről fontos, hogy az új kolléga PI adatait ne csak a közvetlen vezető, hanem olyan csapattagok is megkapják, akivel szorosabb együttműködésben dolgozik az új munkatárs. Természetesen ehhez az szükséges, hogy a szervezetben dolgozó kollégák tisztában legyenek az alábbiakkal

Milyen hajtóerők határozzák meg a motivációs szükségleteinket
Saját megmért, hitelesített viselkedésjellemzőiket
Megkapják az emberi viselkedésjellemzők egyszerűsített és átlátható eszköztárát
Betekintést nyerjenek abba, hogyan határozza meg az emberi viselkedés a munkahelyi kommunikációt és egyéb folyamatokat

Így a meglepetések előfordulása minimalizálható és az transzparencia biztosítható a jó teljesítmény, inspiráló munkahelyi atmoszféra megteremtéséhez.

 

2. PI eredményeken alapuló időszakos team aktivitások

A cél, hogy a csapat tagjai növeljék tudatosságukat és magabiztosságukat azáltal, hogy időszakosan ismételt rálátást nyernek a saját és munkatárasaik viselkedésének mozgatórugóira. Emellett beazonosítják azokat a viselkedés jellemzőket, amelyek a napi működésüket befolyásolják, amit az azonnali, a hétköznapi történések visszaigazolnak. Ezáltal könnyedén elfogadhatják az emberi különbözőséget és a sokszínűséget. Ehhez a PI Együttműködési Útmutató riportját és a Kapcsolatépítési Segédletet ajánljuk.

 

3. Kézzelfogható, támogató riportok adása a hétköznapi helyzetek jobb kezelésére

A lényege, hogy a konfliktusokon való agyalás helyett tudatosítsák a munkatársak, hogy nincs jó vagy rossz ember, illetve jó vagy rossz PI minta, hanem minden apró ütközés, eltérő megvilágítást, értéket, minőséget nyújt a szervezet számára.

error: A tartalom védett!!