Milliárdok nyomában – így dolgozik egy belső coach a Wall Streeten

A Wall Streeti befektetők és kereskedők világában alap a nagy ego. A filmben szereplő coach úgy ér el változást az ügyfeleinél, hogy ’használja’ a sebezhetőségüket. Kiemelt figyelmet fordít a gondolatok és az érzelmek dinamikájára. A filmben szereplő technikákat gyűjtöttem össze az alábbi 5 pontban.                                                                                                                                         

1. A bevált megoldások nem minden esetben eredményesek

A filmben szereplő coach, Wendy Rhoades a coacheek alulteljesítését is alaposan elemzi, hogy lássák, mit hibáztak. Nézzenek vele szembe. Hangsúlyozza nekik, hogy cselekvés/teljesítés közben a gondolatokat, az érzelmeket és az alapvető fiziológiás működéseket nem lehet külön kezelni. Csak is az összkép tudatában lehet tartósan az eredményességen dolgozni.

2. A sorozatosan elkövetett hibák

Mindannyian rendelkezünk olyan mintázatokkal, ahogyan a sikerre vivő és a helytelen dolgokat menedzseljük. Ez is a működésünk része, hogy újra és újra, ugyanazokat a hibákat követjük el. Ezek a professzionális személyiségtesztekből kiolvashatók. A filmben szerepló belső coach is segít az ügyfeleinek beazonosítani, címkézni azt az érzést, amit a gyenge pontjukon éreztek. Feltárják, hogy mi volt az: nyugtalanság, aggodalom vagy szorongás? Így könnyebb elfogadniuk és felülírniuk ezt a működési jellegzetességüket.

3. A magán és a szakmai életet nem lehet teljesen különválasztani

A visszatérő hibás kivitelezések gyökere a privát életben keresendő. Ezért is segíti Wendy Rhodes, az ügyfeleit, hogy „elkapják” azt az algoritmust, ami már a karakterüké vált, tudatosítsák, majd közösen felülírják.

4. Az indulatok megtagadása sehova sem vezet

Amint felismerjük és nevén nevezzük őket, megnyílik a lehetőség az ignorálásukra. Bár ezek az érzelmek általában csak a jéghegy csúcsa, az igazság a mélyben van, aminek a feltárásához egy „keményebb”, provokatív beavatkozás szükséges, amitől szintén nem riad vissza a Wall Street-i belső coach. Miután a gyengeséget mutató érzelmeket is feltárjuk, képessé válnak az ügyfelek arra, hogy szembe is nézzenek velük.

5. Tényleges változást az érzelmek tudatos megválasztásával érhetünk el

Felül kell írni a hibás viselkedésmintáinkat és érzelmi működésünket. Nem elegendő, ha az ülésen remek terveket készíttetünk gondolati síkon, gondot kell fordítanunk az átélendő érzelmek kivitelezésére is. Wendy Rhodes beleállítja az ügyfelelet a lejtmenetben átéltekre és megtervezi velük, hogy legközelebb, ha ilyen helyzet adódik, milyen érzelmi töltöttség segíti az ügyfelet a legjobban és azt, hogyan tudja tudatosan befolyásolni.

Hogyan kivitelezi a fent leírtakat a gyakorlatban egy belső coach? Ezt megtekinthetitek a filmben.

Ezúton is köszönöm Halászi Csillának, hogy ajánlotta ezt az HBOgo sorozatot.

error: A tartalom védett!!